24 lut 2013

Perła urwała seta Politechnice

W meczu rewanżowym 17 kolejki LKS Perła Złotokłos przegrała 1:3 (12:25,25:23,20:23,24:26) z Imtech Politechniką Warszawską. Pierwsza odsłona meczu nie należała do udanych w wykonaniu Perły, masa licznych błędów w zagrywce oraz w obronie przyczyniła się do przegrania seta do 12. Kolejne partie to zupełnie inna gra podopiecznych Krzysztofa Duszczyka. Dobra gra blokiem środkowej Magdaleny Sadlakowskiej oraz atakującej Moniki Lipińskiej, skuteczna obrona w polu libero Agnieszki Jankowskiej dały wygraną 25:23. W szeregach Politechniki było widać od razu duże zdenerwowanie trenera Roberta Strzałkowskiego. Trzecia odsłona do gra punkt za punkt do momentu pojawienia się przyjmującej z Politechniki Magdaleny Sibigi, która utrudniła przyjęcie zagrywki rywalkom doprowadzając do stanu 15:10. W ataku świetnie spisywała się przyjmująca Perły  Agata Grygorowicz, niestety Politechnika odskoczyła paroma punktami po atakach ze środka Marty Gurtowskiej. Set zakończył się 25:20 dla Imtechu. W ostatniej partii kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Perła Złotokłos była o krok do doprowadzenia do tie-breku prowadząc w końcówce 24:23. Niestety błąd Perły w przyjęciu oraz skuteczny blok Moniki Scecewicz z Politechniki doprowadził do zakończenia seta 26:24 i wygranej Politechniki 3:1  w całym spotkaniu.

Perła: Hardiej-Stępień, Leśniewicz, Grygorowicz ,Sadlakowska, Kłobuchowska,Lipińska, Jankowska (libero) oraz Duczmal, Rękawek.